Innovative solutions

Formowanie materiału

Dzięki coraz większemu upowszechnieniu obrabiarek sterownych cyfrowo, proces obróbki materiału został znacznie przyspieszony. Jak wygląda proces formowania materiału? Najpierw należy zaprogramować urządzenie, czyli wpisać kolejność ruchów jakie ma wykonać frez. Należy to do zadań specjalistów, którzy mając do dyspozycji dokumentację techniczną, rysunki techniczne, pliki programów do projektowania, określają końcową geometrię produktu. Mogą oni również posłużyć się wyrobem gotowym.

Dysponując już potrzebnymi informacjami, wpisywane są one do specjalnego programu komputerowego. Program ten generuje sekwencję roboczą dla obrabiarki.

Wraz z rozpoczęciem procesu obróbki, proces przebiega automatycznie. Jednak w dalszym ciągu trwa nadzór operatora śledzącego i nadzorującego prawidłowość procesu. W razie potrzeby koryguje on pracę maszyny.

Cyfrowe sterowanie maszyną (CNC) sprawia, że uzyskuje się dużą powtarzalność uzyskiwanego produktu, niemożliwą do wykonania przez człowieka.

Jeśli potrzebują Państwo frezowanych elementów z aluminium, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych itp. – zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Nie jesteśmy w stanie podać ceny w standardowym cenniku gdyż składa się na nią zbyt wiele elementów. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, prosimy o kontakt z nami by uzgodnić szczegóły oferty(cena jest uzależniona od wielu czynników, np. wielkości zamówienia, trudności obróbki, możliwości transportu, szybkości wykonania zamówienia itd.)